Mēs rūpējamies par klientu energoefektivitāti

Mēs rūpējamies par klientu energoefektivitāti

Mēs lepojamies atbalstīt dažādu industriju klientu segmentus:

Latvenergo
(enerģētika)
East metal
(metālapstrāde)
Sakret
(būvmateriālu ražošana)
Limbažu piens
(pārtikas rūpniecība)
Maxima
(mazumtirdzniecība)
ZAAO
(atkritumu apsaimniekošana)
Lidums
(kokzāģētava)
VEGA 1 Serviss
(elektromontāža)
Peruza
(metālapstrāde)
Termex
(namu apsaimniekošana)
Votum
(namu apsaimniekošana)
Cross timber systems
(kokapstrāde)
Latvijas piens
(pārtikas rūpniecība)
Farads
(elektromontāža)
Karavella hotel
(viesnīcu pakalpojumi)
Aisis
(metālapstrāde)
Puratos
(pārtikas rūpniecība)
Latvijas Zaļais Punkts
(energoefektivitāte)
ExtronBaltic
(stividorpakalpojumi)
Rīgas piena kombināts
(pārtikas rūpniecība)
RCG Lighthouse
(energoefektivitāte)
Zemgus
(poligrāfija)
Ķekavas novada pašvaldība
(pašvaldība)
Jauda
(metālapstrāde)
United press
(poligrāfija)
JDeco
(enerģētika)
Jelgavas tipogrāfija
(tipogrāfija)
ALA LIGNEA
(kokzāģētava)
Accenture
(IT risinājumi)
EHT Fabrik
(metālapstrāde)
Elektro Latvia
(enerģētika)
Latgales piens
(pārtikas rūpniecība)
SMF
(metālapstrāde)
Deco energy
(elektroenerģijas apgāde)
Pillar
(namu apsaimniekošana)
Skonto prefab
(būvmateriālu ražošana)
Matadors
(gaļas pārstrāde)
Jēkabpils kokapstrāde
(kokapstrāde)
John Gjerde
(metālapstrāde)
Lielvārdes Remte
(siltumenerģijas ražošana)
Reserv
(metālapstrāde)
Hanzas maiznica
(maizes ražošana)
Aldaris
(dzērienu ražošana)
Latvijas Finieris
(kokapstrāde)
Liepājas enerģija
(enerģētika)
Liepājas papīrs
(poligrāfija)
HKScan Latvia
(pārtikas rūpniecība)
Torgy Baltic
(metālapstrāde)
AKG Thermotechnik Lettland
(metālapstrāde)
Lattelecom
(telekomunikācijas)
Alfa AGRO
(lauksaimniecibas pārstrāde)
Vollers-Rīga
(produktu uzglabāšana)
Transparence
(stikla apstrāde)
CSDD
Medzes components
(metālapstrāde)
Abplanlp
(metālapstrāde)
AJ Power
(enerģētika)
ALSO Latvia
(IT risinājumi)
Clean R
(uzkopšanas pakalpojumi)
Latfood
(pārtikas rūpniecība)
Lode
(būvmateriālu ražošana)
Mikrotīkls
(IT risinājumi)
Rotons
(santehnika)
Gaso
(gāze)
Amserv Motors
(auto tirdzniecība)
Conexus Baltic Grid
(gāze)
Evopipes
(cauruļu ražošana)
Pullman
(viesnīca)
Mercure
(viesnīca)
ibis
(viesnīca)
elvi_jauns.jpg
(tirdzniecība)
DPDjauns.png
(pakalpojumi)
lvm3.PNG
(mežu apsaimniekošana)
(metālapstrāde)
vni3.png
(nekustamie īpašumi)

Mūsu klientu viedokļi:

 


Pēc iepazīšanās ar Advangrid iekārtu nolēmām to iznomāt, lai reālajā dzīvē novērtētu tās funkcijas. Jau pēc divām trim nedēļām, analizējot iegūtos datus, atradām iespēju samazināt izdevumus par 120 eiro mēnesī. Analīzes rezultātā konstatējām, ka lielā pieslēguma jauda 250 A apjomā nepieciešama vienas iekārtas palaišanas brīdi, kad attiecīgi arī rodas jaudas pīķis. Iegādājāmies mazu ierīci, kas nodrošina tā saukto iekārtas lēno palaišanu. To paveicot, varējām samazināt pieslēguma jaudu uz 100 A. Arī aplikācija ir vērtīga, jo ļauj reālā laika režīmā pārbaudīt katras iekārtas patēriņu un citus parametrus. Lai gan izmaksas par elektrības patēriņu neveido lielāko daļu mūsu uzņēmuma kopējo izdevumu summā, tomēr arī 120 eiro mēnesī ir būtisks ietaupījums, ja rēķinām gada griezumā vai aptuveni lielākā laika intervālā. Noteikti tiem uzņēmumiem, kurus elektrības patēriņš ir daudz lielāks, ir iespēja savus izdevumus samazināt par tūkstošiem eiro mēnesī.

Roberts Dlohi

SIA PERUZA valdes loceklis

 

 

 

Iekārtu nolēmām uzstādīt pagājuša gada otrajā pusgadā. Viennozīmīgi varu teikt, ka produktam ir ļoti kvalitatīvs tehniskais nodrošinājums, redzamā informācija ir ļoti noderīga, lai pēc daudziem un dažādiem parametriem analizētu uzņēmuma elektrības patēriņu, konstatētu, kādos procesos patēriņš ir nelietderīgs - uzreiz iespējamas analizēt reaktīvo jaudu, slodzes un citus rādītājus. Būtiski, ka to visu iespējams apskatīt un secinājumus izdarīt teju desmit minūšu laikā.

Faktiski, šis produkts ļauj īstenot efektīvu ražošanas vadību, un attiecīgi pēc daudziem svarīgiem datiem saprast, kādas darbības jāveic, lai samazinātu nelietderīgus tēriņus - vai nu kādā veidā iespējams samazināt pieslēguma slodzi, kādi modernizācijas projekti īstenojami, lai samazinātu iekārtu elektrības patēriņu. Ja ir redzami cipari, tad attiecīgi arī var izdarīt secinājumus un pieņemts lēmumus, kas balstīti uz reāliem faktiem.

Juris Morozovs

SIA PURATOS LATVIA tehniskā dienesta vadītājs

 

 

 

Accenture Latvijas filiālē šobrīd strādā vairāk kā 1300 darbinieku un uzņēmums ir izvietots sešās dažādās ēkās aptuveni 10 000 kvadrātmetru platībā. Līdz ar to jebkādi energoefektivitātes uzlabojumi, dod ievērojamus ietaupījumus uzņēmuma budžetā.

2016.gadā saskaņā ar Eiropas Savienības prasībām visās ēkās veicām energoauditu un konstatējām, ka vienā no ēkām elektroenerģijas izmaksas uz vienu kvadrātmetru un vienu cilvēku ir vidēji divreiz lielākas nekā pārējās ēkās. Tie ir būtiski izdevumi, ņemot vērā, ka šo telpu kopējā platība ir vairāk kā 3000 kvadrātmetru. Centāmies noskaidrot iemeslus, salīdzinot konkrētā objekta pieslēguma tarifu ar tarifiem pārējās ēkās, veicām dažādus minējumus par patēriņa īpatnībām, taču tas neizskaidroja būtisko atšķirību.

Tad iegādājāmies un šajā ēkā uzstādījām AdvanGrid iekārtu. Varu minēt vienu piemēru - datu analīze parādīja, ka pastāv nesakritības starp ventilācijas sistēmas darbības režīmu un CO2 līmeni darba telpās, proti, ventilācijas sistēma darbojās arī laikā, kad tas nebija nepieciešams. Veicām attiecīgus ventilācijas sistēmas pieregulējumus un viena šāda darbība mums ļāva ietaupīt 1000 eiro mēnesī.

Te gan jāpiebilst, ka ventilācijas sistēmas pieregulēšana ir tikai viens no faktoriem, kas ļauj mazināt elektroenerģijas patēriņu. Turpinām pētīt uzņēmuma energopatēriņa paradumus un meklējam iespējas strādāt efektīvāk. Varu atzīt, ka ikmēneša izmaksas par iekārtām ir samērīgas, ņemot vērā, ka šos izdevumus ar uzviju atpelnām, maksājot mazāk par elektroenerģiju.

Inga Zvaigzne,

SIA Accenture Nekustamo īpašumu vadītāja

 

 

 

AdvanGrid iekārtas ir instruments, ar kuru iespējams praktiski īstenot energoefektivitātes pasākumus, jo šī tehnoloģija ļauj jau uzreiz pēc to uzstādīšanas sākt analizēt savu elektroenerģijas patēriņu un izdarīt secinājumus par to, kur patēriņš ir pārāk liels. Līdz šim šādu iespēju būtībā nebija, turklāt jebkuras veiktās darbības rezultātu bija iespējams uzzināt faktiski tikai pēc mēneša, saņemot kārtējo rēķinu par elektrību. Līdz šim uzņēmējiem lielākoties nācās minēt, kāds ir iemesls pārāk lielam elektrības patēriņam, taču šī tehnoloģija ļauj faktiski uzreiz noteikt katras iekārtas un telpas reālo patēriņu un izdarīt secinājumus jau uzreiz pēc izmaiņu veikšanas.

Protams, būtiski ir saprast, ka šī iekārta pati par sevi nav faktors, kas ekonomēs elektroenerģijas patēriņu. Tas ir instruments, kas palīdzēs izdarīt secinājumus. Savukārt uzņēmējam jau pašam ir tālāk jārīkojas, lai īstenotu energoefektivitātes pasākumus. Turklāt šīs iekārtas arī turpmāk būs labs palīgs uzņēmējam, lai varētu pastāvīgi monitorēt un kontrolēt savu elektroenerģijas patēriņu, zinot, ka enerģijas izmaksas daudziem uzņēmumiem ir būtiska izmaksu pozīcija.

Kaspars Osis,

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Enerģētikas komitejas vadītājs